V našom okolí

potulky Hontom ..

Vitajte v Honte :)

Okrem príjemného a chutného posedenia u nás v KEBABE, si môžete spríjemniť pobyt návštevou rôznych kultúrnych a prírodných krás.

Hneď v našom susedstve sa nachádza Hontianska izba, ktorú obec Hontianske Moravce vytvorila ako ukážku hontianskej ľudovej kultúry. V Moravciach sa narodil a do dnes tu má rodný dom známy umelec Jaro Filip.

V susedných  Súdovciach sa môžete zastaviť v lisovni olejov, kde Vám urobia prednášku a môžete aj ochutnať a samozrejme si kúpiť zo širokého výberu kvalitných olejov domácej výroby.

Ďalšou zastávkou by mala byť obec Lišov, v ktorej sa nachádza skalné obydlie. Dedinka má osobitné čaro a oplatí sa ju navštíviť.

Na potulkách sa stretnete aj s niekdajšími močidlami, ktoré sú pri obci Sudince. 

Cesta Vás určite zavedie aj do Hontianskych Tesárov. Tesárskej rokline sa nedá odolať a vynechať by ste nemali ani osemdierku a jedno a dvoj dierku. 

Keď absolvujete všetky tieto krásy prírody a ľudskej šikovnosti, zavítajte do Dudiniec. Dudince netreba predstavovať. Je to kúpeľné mestečko s bohatou históriou v kúpeľníctve.

Okolie Hontianskych Moraviec, ako aj celý Hont je známe aj ako vychýrená vínna oblasť.  Krásne vínne pivnice môžete obdivovať napríklad na Mačkáši, len 3 km od obce.

Táto trasa ktorú sme Vám tu predstavili, je aj cyklotrasou.

Urobili sme si krásny okruh s niekoľkými zastávkami a dúfame že Vaše kroky Vás dovedú späť k nám. Veď po takom výkone si zaslúžite poriadnu porciu dobrého jedla.